TRENDY HOME DECOR 2021: WYGODNY DOM

Mamy 6 miesięcy od nowego roku i już teraz możemy zobaczyć, dokąd zmierzamy w zakresie aranżacji wnętrz w 2021 roku. Podzieliłem się już z Wami trendami kolorystycznymi na 2021, ale co z resztą naszych domów?

W tym poście podsumowałam trendy w wystroju wnętrz z 2021 roku , które obserwuję w swojej pracy jako blogerka wnętrz. Duży nacisk kładzie się na wygodę (zarówno w wystroju, jak i w odcieniach kolorów), chęć poznania nowoczesnego „stylu babci” i wystroju w stylu vintage, a także zrównoważony design i połączenie z naturą będzie stawało się coraz ważniejsze.

REKLAMA:

specjalista SEO

specjalista SEO: szymanski.biz.pl

kantor Świnoujście

Kantor Świnoujście: sprawdź

WYGODNY DOM

Komfort to obecnie najważniejszy trend w wystroju wnętrz, prawdopodobnie za nim wszyscy tęsknimy. Spędziliśmy w domu więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej, nie tylko na relaks, ale zaczęliśmy też pracować w domu i przewiduję, że w przyszłości będziemy pracować w domu (ponieważ tak, teraz wiemy na pewno, że to spotkanie naprawdę mogło być e-mailem lub przynajmniej telefonem Zoom)

Bardzo ładna ta designerska sofa, ale może nie jest to najbardziej relaksująca rzecz do spędzenia wieczoru na oglądaniu ulubionego programu na Netfix. To rzecz, o której więcej zobaczymy w tym wpisie na blogu o trendach wnętrzarskich, ale widzę tendencję do mniej perfekcyjnie zaprojektowanych przestrzeni i większego nacisku na wygodę (i większą mieszankę pod względem wystroju domu, ale o tym później).

Duże, wygodne sofy z wygodnych tkanin (aksamit to wciąż wielki trend w projektowaniu) to coś, co zobaczymy wiele w przyszłości, a te nowe siedzenia są często w jasnych kolorach, takich jak różowy, musztardowy i zielony.

Komfort to nie tylko meble, ale także kolor. Jak mogłeś przeczytać w moim poście Color Trends 2021 , w tym roku chodzi o uspokajające odcienie kolorów (z okazjonalnymi jasnymi kolorami). Trendy kolorystyczne sprawią, że będziesz chciał zostać w domu, ponieważ będziesz otoczony ciepłymi odcieniami ziemi, delikatnymi różami i naturalnymi niebieskimi tonami.

STYL BABCI (ALE W MIŁY SPOSÓB)

Właściwie myślę, że styl babci ma trochę negatywny ton, ale wcale nie to chcę, żebyś poczuł, gdy to zobaczysz. W 2021 tęsknimy za tym pocieszającym, znajomym uczuciem domu twoich dziadków (na które prawdopodobnie wpłynęła pandemia Corona).

Ale oczywiście ten styl babci dostaje trochę świeżej aktualizacji, aby przygotować go do życia w XXI wieku. Jest to trend, który często widuję w domach, na który natrafiam podczas pracy, myślę o kwiatowych wzorach, antycznych dekoracjach i delikatnych, wesołych odcieniach kolorów.

Uwielbiam kwiatowe wzory, zawsze miałam i chyba zawsze będę. W wielu skandynawskich domach, które publikuję, często natykam się na kwiatowe tapety Williama Morrisa, które są głównie w naturalnych odcieniach, co wnosi ładny element dekoracyjny na ścianę, nie rzucając się w oczy. Ale widzę też kwiatowe wzory, które są nieco bardziej dostępne w jasnych odcieniach kolorów.

Wystrój domu w stylu antycznym i vintage ma wiele zalet: jest zrównoważony, jest (czasami) dużo tańszy niż wszystko, co nowe, a Ty będziesz mieć w swoim domu niepowtarzalny element wystroju. Zawsze uważam, że Skandynawowie bardzo dobrze wiedzą, jak włączyć elementy vintage do swojego domu.

Elementy vintage połączono z bardziej minimalistycznym skandynawskim wzornictwem i wieloma naturalnymi materiałami, aby uzyskać spokojny, naturalny wygląd.

Pastelowe kolory są kojące, dodają koloru do Twojego domu, nie przytłaczając go. Delikatne pastelowe kolory wprowadzają do Twojego domu romantyczną atmosferę, z której po prostu nie chcesz wychodzić.

To w dużym stopniu łączy wszystkie wymienione przeze mnie trendy w wystroju wnętrz. Nie chcemy już „doskonale zaprojektowanego domu”. Chcemy, aby dom był osobisty, przytulny i ciepły, a to często oznacza, że ​​łączysz wszystkie przedmioty, które zebrałeś przez lata. Czy to zawsze idealnie pasuje? Nie, prawdopodobnie nie, ale dom z przedmiotami z historią, miłym wspomnieniem lub po prostu dlatego, że uważasz, że jest ładny, będzie dla ciebie bardziej domem niż domem doskonale zaprojektowanym.

JAPOŃSKI PROJEKT

W przeciwieństwie do stylu Granny Chic masz Japandi. Japandi to połączenie estetyki skandynawskiego i japońskiego designu. Jeśli chodzi o design, Japonia i Skandynawia mają ze sobą wiele wspólnego. Oba style skupiają się na prostocie, wykorzystaniu naturalnych materiałów i wysokiej funkcjonalności.

Projekt Japandi ma czyste linie, jasne pomieszczenia (pod względem naturalnego oświetlenia, ale także odcieni kolorów) i nie ma niepotrzebnego wystroju domu, który zaśmieca przestrzeń. Dom zaprojektowany w japońskim stylu nie jest pusty ani pozbawiony duszy.

Elementy projektu są starannie dobierane, aby stworzyć dom, który jest funkcjonalny, naturalny i wygodny. Tam, gdzie używane są wysokiej jakości materiały, a zrównoważony rozwój jest ważnym czynnikiem w projektowaniu domu.

NATURALNY WYGLĄD W DOMU

W ciągu ostatniego roku wszyscy czuliśmy silniejszy związek z naturą. I nie jest to niespodzianką, ponieważ natura karmi nasze życie. Chcemy być otoczeni zielenią, a także zadbać o to, by nasz świat cieszył się dla przyszłych pokoleń. Dlatego nie tylko widzimy zielone kolory i naturalne materiały w wystroju domu, ale także bardziej skupiamy się na zrównoważonym rozwoju (także dużych firm, takich jak IKEA).

Zielony wystrój domu jest teraz wszędzie i nie bez powodu. Zielony to bardzo kojący kolor, dodasz kolor do swojego domu, ale w bardzo subtelny sposób.

Dekorowanie roślinami nie jest oczywiście nowym trendem, ale w tym roku nastąpił duży ruch na wsi podczas pandemii Corona. Oczywiście nie wszyscy mamy szczęście żyć w otoczeniu natury, ale na szczęście wciąż możesz wnosić nasze drzwi do środka z roślinami.

Udekoruj swój dom zielenią, użyj parapetów do uprawy ziół i dodaj skrzynki na kwiaty, aby dodać trochę natury do swojego domu.

Tęsknota za otaczaniem się naturą nie kończy się na udekorowaniu domu roślinami. Również nasze meble i wystrój wnętrz mogą nadać temu naturalnemu wyglądowi przedmioty wykonane z naturalnych materiałów, takich jak wiklina i rattan.

Ten rozwija się dalej na sekcji materiałów naturalnych. Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszy dla ludzi, a także dla marek wnętrzarskich. Na przykład IKEA używa głównie bawełny organicznej, często wytwarza produkty z materiałów pochodzących z recyklingu (zasłony wykonane z przetworzonych butelek dla zwierząt domowych, dywaniki z odpadów) i projektuje produkty, które pomogą nam żyć bardziej zrównoważonym życiem. Bardziej zrównoważone marki domowe to The Citizenry , Spadochron , Made Trade , Dziesięć Tysięcy Wiosek

PODŁOGI Z TERAKOTY

Podłogi z płytek mogą wyglądać chłodno we wnętrzu, ale na szczęście można wybrać podłogi z terakoty. Ziemiste odcienie płytek z terakoty wprowadzą ciepło do Twojego domu. Jeśli zrównoważony rozwój jest wysoko na Twoim planie projektowym, możesz wyglądać na odzyskane podłogi z terakoty, wybór materiałów z odzysku jest nie tylko dobry dla środowiska, ale także dodaje więcej charakteru Twojej przestrzeni.

 

OTWARTE PÓŁKI KUCHENNE

Koniec z zamkniętymi szafkami kuchennymi, ale pokaż swoje przybory kuchenne, od miedzianych garnków i patelni po ręcznie robione naczynia i kolorowe szkło. Wymieszaj to wszystko na swoich półkach, aby stworzyć idealne półki.

 

PROJEKT ŚCIANY

Nigdy więcej gładkich ścian, chcemy więcej tekstury i ciepła w naszych domach, w tym w naszych ścianach. Od ścian gipsowych po duże dywany na ścianie, po dodawanie tekstury na różne sposoby. Dodaje dużo ciepła i głębi do Twojego domu.

Odejdź od zwykłych pomalowanych ścian i przejdź do otynkowanej ściany! Uwielbiam ściany gipsowe, nadają ścianom naturalny, ciekawy wygląd.

Dodaj głębię i teksturę do swojej ściany, aby uzyskać wyjątkową cechę ściany. W Internecie jest wiele samouczków, które pokazują, jak stworzyć taką ścianę. Możesz dodać drewniane listwy w ciekawe geometryczne formy lub postawić na bardziej tradycyjną boazerię. Aby uzyskać elegancki wygląd, możesz dodać proste drewniane listwy.

 

Czy są trendy wystroju wnętrz, które już wdrożyłeś w swoim domu? Osobiście uwielbiam rosnący związek z naturą, tak ważne jest, aby otaczać się zielenią i być bardziej świadomym kupowanych przedmiotów…